Про Бібрку з любов'ю

Герб
Моя Бібрка
Iсторiя
Храми та каплиці
Видатні люди
Уляна Кравченко
Бібрка у світлинах
Нариси
Спорт
Книги для гостей
Комфорт оселі

Новини та оголошення

Розклад руху автобусів Перемишляни - Бібрка - Львів

Оновлено 24 жовтня 2020 г.

Банкомат "Приватбанку"

До уваги мешканців міста Бібрка та околиць! В магазині "Рукавичка" для зручності відвідувачів встановлюються банкомат та термінал поповнення від "Приватбанку"

квітень 2019

Розклад руху автобусів

Ми сформували сторінку з фотографіями розкладів на автостанціях. Обіцяємо регулярно ці фотографії оновлювати.

До уваги учнів молодших класів Бібрської музичної школи та їх батьків

cічень 2016

За цими лінками - конспект п.Жанни Охримович з музичної літератури для 2 півріччя. Надається до роздруку. Близько 30 сторінок. Крім другокласників, буде корисний всім учням, бо містить у стислому вигляді багато необхідної і старшим інформації. Дякуємо Жанні Володимирівні!
http://bibrka-city.in.ua/0.pdf
http://bibrka-city.in.ua/1.pdf
http://bibrka-city.in.ua/1-3.pdf
http://bibrka-city.in.ua/4-5.pdf
http://bibrka-city.in.ua/6-7-8.pdf


З'явилися дві стародавні карти Бібрки та околиць

Жовтень 2015

На сторінці Стародавні карти з'явилися дві карти, знайдені паном Котовим в англомовному Інтернеті.

Як у Бібрці ремонтують дороги

грудень 2014

Дороги в Бібрці в основному складаються з ям різної глибини та конфігурації. В дощ їх заповнює брудна вода, у спеку - пил. Ями вже стали візитною карткою Бібрки.

Про ями в Бібрці дбають: час від часу відповідальні особи, та й просто ентузіасти, дбайливо підсипають їх битою цеглою та іншим будівельним сміттям.

Як виглядає бібрецький ремонт доріг? Трасою з урочистістю похоронної процесії рухається вантажівка, наповнена сумішшю щебню, болота, гілок та побутового сміття. Вантажівка зупиняється коло ями, й двоє робітників наповнюють її цією субстанцією. Готово: новий дизайн ями!

Бібрка, ремонт дороги
Бібрка, ремонт дороги

– Жіночко, а чого Ви нас фотографуєте?

– Та я не вас, а цей чудовий ремонт...

– Знаєте що я Вам на це скажу? МИ НЕ ВИННІ!!!

Так, вони не винні, що їх так навчили робити ремонт. А в армії їх навчали фарбувати траву в зелений колір. А в школі їх вчили розгинати сітку «рабиця»...

Беззмістовна праця - це спосіб, яким коммуністи й нацисти відбивали в людей здатність нести відповідальність навіть за власну долю. Так, не виправилась дорога чомусь. А що зробиш?

Кожен окремо, звісно, не винен. Як результат - живемо в отакому місті Бібрка:

Бібрка, вул.Слюсарська
Бібрка, вул.Слюсарська

Коментарі тут

Збір продуктів харчування та речей першої необхідності для українських солдатів у Бібрці, серпень

Повідомлення від УГА та бібрецької самооборони

Бібрський осередок УГА спільно з самообороною міста продовжує акцію зі збору продуктів харчування та необхідних речей для Українського війська: «Влада не може – громада допоможе». Намет буде встановлений на пл. Національного Відродження. Наступна поїздка планується 7 серпня.

Також запрошуємо бібрецьких господинь до нашої нової акції «Фонд військових пиріжків» - у наступний четвер, 7 серпня (перед самим виїздом) просимо приносити домашні пиріжки (без начинки або з начинкою, яка в спеку не зіпсується).

Збір продуктів харчування та речей першої необхідності для українських солдатів у Бібрці

Збір продуктів харчування та речей першої необхідності для українських солдатів у Бібрці, липень

Бібрська самооборона та бібрський осередок УГА організує збір продуктів харчування та речей першої необхідності для українських солдатів, які воюють в зоні АТО. Палатка простоїть у центрі, коло ПП «Гринус», до неділі, 20 липня. З переліком необхідних речей можна ознайомитись на фото.

Говорить п.Роман, голова бібрського осередку Самооборони:

- Речі та продукти поїдуть спершу в Броди, на полігон. Звідти ми домовилися про вертоліт, він відвезе їх туди, де вони зараз вкрай необхідні: на Схід, українській армії. Кому саме ми допомагаємо? Ще не знаю. Минулого разу надали допомогу другій бригаді. Хто зараз отримає допомогу від бібрчан, буде вирішено на місці призначення.

Коментувати

«Річка зі зливів»: «Львівська газета» про річку Боберку

Стаття «Львівської газети» про катастрофічний стан зі скидом стічних вод у Бібрці в річку Боберку.

 

Коментарі тут

річка Боберка, м.Бібрка

Збір коштів на потреби армії України

Міський осередок Самооборони та представники Української Галицької Асамблеї в Бібрці успішно провадять збір коштів для потреб армії України.

Детальніше

Допомога українській армії: 0962288225, bibrka@uha.org.ua, ПП Гринус у Бібрці

Фото: Українська Галицька Асамблея

Парад вишиванок у Бібрці

29 червня 2014 року в Бібрці відбувся Парад Вишиванок. Організатори - осередок Української Галицької Асамблеї та Бібрська самооборона. Фото Української Галицької Асамблеї.

Переглянути 30 фото з бібрського Параду Вишиванок-2014

«Нова пошта» в Бібрці

Станом на 01 липня 2014 у Бібрці відкрилося відділення «Нової пошти» №1. Воно знаходиться за адресою вул.Слюсарська, 1. Приймаються й видаються посилки без обмежень по вазі. Графік роботи: Пн-пт 09:00-18:00. Телефон відділення №1 «Нової пошти» в Бібрці: +38 (0322) 90-19-11

Бібрка долучилася до всеукраїнської акції «Розмалюй своє місто»

Фото Оксани Довгаль

Бібрка в російському кіно

В травні 2010 року відбулася прем'єра телефільму Сергія Боброва «Приказано уничтожить! Операция: «Китайская шкатулка»». Фільм - примхлива, «водевільна» імпровізація на теми Великої Вітчизняної: тут Верховне головнокомандування двох ворогуючих сторін, військова розвідка, СМЕРШ... Фашистські спецслужби організують замах не на будь-кого, а на самого товариша Сталіна. Ворог-диверсант, як водиться, вислизає із всіх СМЕРШівських пасток, і лише в останньому двобої, на останніх хвилинах фільму, вирішується все.

Фільм лишив позитивне враження. Неправі ті рецензенти, які дорікають картині малоймовірністю деталей та відсутністю «історичної правди». Не той жанр. Якщо пригадати недавній гучний провал головного «воєнного» фільму року у виконанні Сергія Міхалкова, переконуєшся ще раз - дуже складно так зняти війну, щоб при зовнішній вірогідності стрічки її ще й хотілося б дивитися у вільний від роботи вечір. Фільм Сергія Боброва, на відміну від картини Міхалкова, все ж повністю відповідає останній вимозі. А бібрецькі пейзажі, фасади й люди в фільмі тільки додали задоволення від впізнавання.

Певно, всі пам'ятають, як знімали епізоди цієї картини рік тому. Як ходили Бібркою веселі «солдати» в радянській формі й «кирзачах», попервах доводячи до крайнього здивування непідготовану публіку. Як у перекритому центрі стояла цікавезна старовинна мото- й автотехніка. Як гордо місцеві хлопці носили знімальній групі декорації, а за ними спостерігали їх колєґи. Як бібраки залюбки брали участь в масовках. Дуже цікаво було подивитися, що ж із того вийшло. Нехай російські й українські глядачі милуються Ренатою Литвиновою, дивуються Хазанову-Сталіну й Золотухіну-Гітлеру, зараховують ще один бал в акторську кар'єру Михайла Єфремова. Ми ж перш за все звернемо увагу на бібрецький акцент російського фільму.

28.03.10.

В газетному кіоску на пл.Національного Відродження в продажу є книга Стефана Костирки "Бібрецькі новели". Там 300 cторінок. Коштує близько 35 грн.

Картини Стефана Костирки всі можуть побачити у шкільній картинній галереї м.Бібрки. Виявляється, п.Стефан не лише художник, а ще й новеліст! Привселюдно дякую автору за цю книгу. Хто ще не купив, це варто зробити! Ось кілька сторінок з книги:

Стефан Костирка. Бібрські новели Стефан Костирка. Бібрські новели
Стефан Костирка. Бібрські новели Стефан Костирка. Бібрські новели
Стефан Костирка. Бібрські новели Стефан Костирка. Бібрські новели
Стефан Костирка. Бібрські новели Стефан Костирка. Бібрські новели
Стефан Костирка. Бібрські новели Стефан Костирка. Бібрські новели

13.02.10.

2010 - рік пам'яті Юліана Головінського

Юліан Головінський

В 2010 році виповнюється 80 років з дня загибелі Юліана Головінського (01.12.1894 - 30.09.1930) - визначного українського військового діяча УГА, Крайового провідника ОУН на Західноукраїнських землях і Начального команданта УВО. 30 вересня 1930 його було вбито польською поліцією нібито при спробі втечі під час етапування з Бібрки до Великих Глібович.

Нещодавно я натрапила на сайт http://golovinskyy.org.ua/, присвячений пам'яті Юліана Головінського, де ініціативна група опублікувала перелік майбутніх заходів, спрямованих на вшанування пам'яті цього значного українського військового діяча. Частину заходів планують провести в Бібрці й Великих Глібовичах, де його поховано.

На жаль, сайт пам'яті Юліана Головінського не дає інформації про склад ініціативної групи. Так що на разі не знаємо, хто буде встановлювати погруддя Юліана Головінського в бібрецькому парку. А повний перелік планованих заходів такий:

План заходів

на вшанування пам’яті Командира VI-ї Равської бригади УГА (1918-19 рр.), Крайового комантданта УВО, (1924-1926, 1930 рр.) першого Крайового команданта ОУН (1930 р.) Юліана Головінського (на 2009-2010 рр.)

80-а річниця з дня загибелі – 30.10.1930 р.

1. Встановити пам’ятник (погруддя) Ю.Головінському в центральному сквері м. Бібрка (міста, де він провів останні години свого життя і поблизу якого він загинув, відкриття – 30 вересня 2010 р.).

2. Відновити пам’ятний знак (курган, хрест) на місці загибелі Ю.Головінського (біля дороги з Бібрки до В.Глібович, відкриття – 30 вересня 2010 р.)

3. Присвоїти ім’я Ю.Головінського Велико-Глібовицькій середній школі (школі села, де поховано Ю.Головінського, і колектив якої постійно доглядає за могилою та проводить пам’ятні заходи), встановити пам’ятну дошку на будівлі школи, встановити бюст Ю.Головінського у приміщенні школи, закласти парк ім. Ю.Головінського на подвір’ї школи (весна – осінь 2010 р.).

4. Провести урочисту академію пам’яті Ю.Головінського у м. Бібрка (30 вересня 2010 р.).

5. Провести службу божу в церкві В.Глібович і поминальну панахиду на могилі Ю.Головінського, покладання вінків до могили (30 вересня 2010 р.).

6. Перевидати книгу З.Книша «Дух, що тіло рве до бою… (Юліан Головінський, Крайовий Командант УВО)», до вересня 2010 р.).

7. Організувати публікації про Ю.Головінського у пресі, передачі по радіо і телеканалах (місцевих, центральних, протягом 2009-10 р.).

8. Організувати поїздку пам’ятними місцями Любачівщини (Польща), пов’язаними з життям та діяльністю Ю.Головінського та його родини (весна – осінь 2010 р.).

9. Віднайти будинок у Львові, в якому перед першою світовою війною проживали Ю.Головінський з матір’ю, встановити на ньому меморіальну дошку (весна – осінь 2010 р.).

10. Організувати експозиції, присвячені Ю.Головінському, у Львівському історичному музеї, музеї визвольних змагань у Львові, музеї Є.Коновальця у Зашкові, Львівській науковій бібліотеці ім. В.Стефаника, Велико-Глібовицькій середній школі (протягом 2010 р.).

11. Організувати присвячену Ю.Головінському наукову історичну конференцію в Інституті українознавства (весна 2010 р.).

12. Видати книгу про Ю.Головінського (збірник історичних та архівних матеріалів про його життя та діяльність, спогадів, фотографій, літературних творів – оповідань, поезій та ін., в тому числі за матеріалами наукової конференції, до вересня 2010 р.).

Перелік та конкретизація заходів будуть доповнюватись та уточнюватись у процесі співпраці оргкомітету і задіяних у підготовці державних структур, установ та громадських організацій.

30 вересня 2009 р. планується поїздка членів оргкомітету та гостей місцями, пов’язаними з вшануванням пам’яті Ю.Головінського – м. Бібрка (місце встановлення пам’ятника) – с. В.Глібовичі (місце загибелі, могила, церква, школа).

08.07.08. Справжнє свято для всіх шанувальників історії Бібрки

В Бібрці з'явилась у продажу книга Зиновія Царика та Ярополка Царика "Місто з бобром на гербі", присвячена історії Бібрки. Ще недавно її можна було купити в газетному кіоску на площі Національного Відродження. Дані про видання можна переглянути нижче, перейшовши за лінками на прев'ю.

З радістю переглянула 350 сторінок свіжого видання, готуюсь уважно все перечитати. На жаль, не знайшла поки що там дечого, що давно цікавило, зокрема про історію єврейського кладовища в Бібрці. Тим не менше, вважаю вихід книги справжнім святом для всіх бібрчан. Вітаю всіх, щиро вдячна авторам!

Зиновій Царик, Ярополк Царик. Місто з бобром на гербі Зиновій Царик, Ярополк Царик. Місто з бобром на гербі Каплиця св.Марії Зиновій Царик, Ярополк Царик. Місто з бобром на гербі Зиновій Царик, Ярополк Царик. Місто з бобром на гербі

22.04.08. Громадське обговорення і сесія, присвячені надзвичайній ситуації

19 квітня 2008 р. в Бібрці сталася пожежа на заводі з виробництва пінополіуретану. На громадському обговоренні надзвичайної ситуації 21 квітня було висловлено недовіру свідченням санітарних служб області щодо незначних обсягів перевищення показників ціаніду водню у стометровій зоні навколо заводу. Громадськість оцінила ситуацію як техногенну катастрофу. Громада майже одноголосно подала на розгляд сесії протест проти продовження виробництва. Це й стало приводом для прийнятого сесійного рішення, яке буде підставою тимчасового припинення діяльності заводу "Полісинтез". Зовсім закрити завод може лише державна комісія, утворена в Києві. Сподіваюсь, дійде справа й до цього.

У приватному порядку громада Бібрки реалізовуватиме ініціативу пікетування прохідної заводу з метою недопущення машин із сировиною та працівників на територію заводу і таким чином зриву виробництва.

Присутнім був, крім міського голови й депутатів, представник влади з району: заступник голови Перемишлянської райдержадміністрації. Обговорення було динамічним. Не обійшлося й без внутрішньовладних суперечок.

25.03.08. Про газету "Бібрські вісті" від 22 березня 2008

Вважаю за необхідне зауважити, що автори сайту не причетні до авторства політичного матеріалу, розміщеного в газеті "Бібрські вісті" від 22 березня 2008 за лінком bibrka-city.narod.ru. Щоб уникнути в подальшому сумнівів щодо авторства таких цитат, висловлюю наступне побажання до редакції газети: у разі цитування матеріалів гостьової книги в наступних номерах "Бібрських вістей" оформляйте будь-ласка посилання наступним чином: "Гостьова книга сайту http://bibrka-city.narod.ru"

З повагою, автори сайту

30.10.07. Про телезйомки у Бібрці

26 жовтня, в п'ятницю, кореспондент зі Львова брав інтерв'ю в перехожих у Бібрці. Інтерв'ю знімалися на телекамеру. Ось що мені вдалося вияснити, розпитуючи очевидців:

  • Кореспондент обирав для спілкування літніх людей, оминаючи молодь;
  • Серед тем, які цікавили опитуючих, були спогади із минулого та реалії нинішнього побуту літніх людей. Питали також про річку Боберку;
  • На питання кореспондент і оператор відповідали зацікавленим, що представляють телебачення "з Високого замку" і пропонували дивитися передачу про Бібрку наступного вівторка, 6 листопада, на 12-му каналі.

28.05.07. Бібрка має ще одну газету

Станом на 28.05.07 у Бібрці вийшло два примірники безкоштовного двотижневика «Бібрські вісті», заснованого Асоціацією народних депутатів першого демократичного скликання. Наклад невеликий (200 чи 300 екземлярів?), і газету я поки що бачила лише у вигляді не дуже якісної фотокопії. Фотокопію частини першого та всього другого примірника викладаю нижче. «Вага» кожної сторінки - близько 140 кБ.

Одразу декларую позитивне враження від перегляду двох номерів. Політичний «фон» присутній, але не є визначальним. Публіцистика загалом виважена. Культурна інформація підібрана ретельно та любовно. Пізнавальні статті виконано на хорошому професійному рівні. Є детальний, дуже пізнавальний, національно орієнтований «Пам'ятний календар».

Особливо хочу відмітити рубрику новин «З перших уст». Ця стрічка - направду "родзинка", її публікація просто-таки повинна продовжуватись.

Вважаю заснування газети «Бібрські вісті» важливою позитивною подією в житті місцевої громади, а також в регіональній журналістиці загалом. Оцінюю рівень професійності видання як високий.

Тепер про те, що таки видається неоднозначним.

Існує явна невідповідність гасла «Газета для всіх» невеликому накладу. Поки що «Бібрські вісті» все-таки - газета для обраних. Чи є перспектива збільшити наклад? Можливо, варто було б організувати стенд, де можна переглянути свіжий примірник (прецеденти ж є), бо, згідно мого міні-опитування, пересічний міщанин про газету ще не знає. Якщо ж робота з поширення «газети для всіх» обмежиться роздаванням мізерного накладу, матимемо гарне, але пусте гасло.

Аудиторія сайту «Бібрка-сіті» загалом дещо відмінна від пересічних бібрчан, але ми б долучились до поширення нової газети. Адміни сайту, за умови, якщо вони регулярно бачитимуть новий екземпляр, бралися б викладати частину номеру в онлайн, у спеціально створений розділ. Коли я зможу роздивитись e-mail редакції (фотокопія трохи розпливчаста), сформулюю й надішлю до «Бібрських вістей» відповідну пропозицію. Онлайн, правда, істотно ситуацію з розповсюдженням не змінив би, але він додасть читачів з-за кордону.

Чому поки що з пересторогою ставлюсь до перспективи регулярного викладання всього номера на сайті? Тому що, на жаль, досі не маю впевненості, що перед нами з любов'ю створений, якісний, безумовно корисний, але не «Антипогляд».

Ставлю поруч дві цитати першого номера.

«Однак, хочемо застерегти, що «Бібрські вісті» - не альтернативна газета. Це не газета скандалів і чвар, це буде об'єктивне і правдиве, і відкрите видання для всіх.» - «До бібрчан», редакційна стаття першого номеру.

«...Мало того! От коли б віче вирішили заподіяти смертні розправи над небажаними для нього (міського голови - прим.адмін) депутатами - оце було б класно! А він би в цей момент переклав на інших і заявляв: "Це не я, це вони, вічевці!» - М.Кобель «Бібрське віче. Кому це вигідно?», стор.3 першого номеру.

Оскільки сайт «Бібрка-сіті» декларує неприєднання до жодної із сторін політичного конфлікту, публікацію статей «проти» будь-якої із груп протистояння ми б не провадили.

...Слова Кобзаря «У нас нема / Зерна неправди за собою» як епіграф, виглядають, звичайно, чудово. Але, щоб їх без двоїстого відчуття споглядати на чолі друкованого видання, мушу пам'ятати Шевченкові ж слова: «В своїй хаті своя правда». («Учітеся, брати мої, думайте, читайте...»)

Сподіваюсь, редакції та авторам нових «Бібрських вістей» стане професійної майстерності та смаку, щоби, реалізуючи потужний імпульс журналістського зацікавлення життям громади, «в своїй хаті» не перетворитись на «Антипогляд». Цитуючи знов-таки п.М.Кобеля, «В добрий путь, «Бібрські вісті»!»



Бібрські вісті.Титульна сторінка першого номера. Бібрські вісті. Стор.3 першого номера Бібрські вісті. № 2.
Бібрські вісті. № 2. Бібрські вісті. № 2. Бібрські вісті. № 2.
Бібрські вісті. № 2. Бібрські вісті. № 2. Бібрські вісті. Шапка першого номера

Великдень-2007

  Великдень у Бібрці

Фото Оринки Григоренко

30.03.07
При розподіленні вільного залишку коштів, який утворився на 01.01.07 на рахунках Перемишлянської районної ради, 40 тис.грн вирішили виділити Бібрській міській раді на ремонт водопроводу до резервуару питної води по вул.Шевченка.
"Погляд", 29 березня 2007

22.03.07
Колектив ковбасного цеху м.Бібрка висловлює щиру подяку працівнику ДАІ, бібрчанину Ростиславу Михайловичу Цимбалі, який, перебуваючи не на службі, допоміг затримати та обеззброїти злочинця, що, погрожуючи вбивством, скоїв напад на одну з працівниць. Дякуємо Вам. Нехай Бог береже Вас та допомагає у цій нелегкій службі.
"Погляд", 22 березня 2007

© 2006-2023 Максименко