Про Бібрку з любов'ю

Герб
Моя Бібрка
Iсторiя
Храми та каплиці
Видатні люди
Уляна Кравченко
Бібрка у світлинах
Нариси
Спорт
Книги для гостей
Комфорт оселі

Гробовець родини Чайковських

Гробовець родини ЧайковськихЦя каплиця була збудована Генрихом Чайковським в 1894 р. і освячена в 1896 р. Вона знаходиться на бібрському цвинтарі. Тут з радянських часів проводились відправи cлужби Божої за католицьким обрядом аж до відновлення cлужби у костелі св.Миколая в 1989 році.

Каплиця св.Марії

Каплиця св.Марії збудована на тому самому пагорбі, де, свого часу, наїжджаючи в Бібрку, любив бувати Іван Франко. Щоб знайти цю каплицю, питайте вулицю Генерала Тарнавського. Проект каплиці авторства бібрчанина, архітектора п.Б.Барана, виборов перше місце на Конкурсі тематичних архітектурних проектів.

Внутрішнє убранство каплиці св.Марії Каплиця св.Марії Каплиця св.Марії

Каплиця св.Покрови-Богородиці

Каплиця св.Покрови-Богородиці від 1878 р. розташована на високому пагорбі над Бібркою, серед височезних сосон. Звідти відкривається чудовий краєвид! Про виникнення цієї каплиці існує легенда. Близько 1878 року Бібрка потерпала від страшної епідемії холери. Кожна родина оплакувала своїх мертвих. Люди молили у скорботі св.Покрову-заступницю про припинення пошесті. Легенда говорить, що 14 жовтня, у день св.Покрови, люди побачили вогняний стовп на верхівці пагорбу над Бібркою, і з вогняного стовпа постала капличка. Заступниця почула людську молитву. Пошесть у Бібрці припинилася. Відтоді саме цей день, 14 жовтня, став бібрcьким храмовим святом. Ця традиція жива і посьогодні.

Каплиця св.Покрови Краєвид із пагорба, на якому стоїть каплиця Краєвид із пагорба, на якому стоїть каплиця
Внутрішнє убранство каплиці св.Марії Каплиця св.Покрови Каплиця св.Покрови

Каплиця св.Ісуса

Каплиця св.Ісуса в Бібрці Каплиця св.Ісуса в Бібрці Каплиця св.Ісуса в Бібрці

Фото каплиць у Бібрці дивіться в галереї «Храми та каплиці Бібрки»

© 2006-2021 ● Розробка сайтів у Бібрці ● maksymenkot@gmail.com ● +380972611402