Про Бібрку з любов'ю

Герб
Моя Бібрка
Iсторiя
Храми та каплиці
Видатні люди
Уляна Кравченко
Бібрка у світлинах
Нариси
Спорт
Книги для гостей
Комфорт оселі

Бібрці - 800

В 2011 році Бібрка святкувала своє 800-ліття.

Так досі точно не відомо, чи перша згадка про Бібрку 1211 року стосувалася містечка, чи однойменної річки. За іншими даними, Бібрка мала би святкувати ювілеї, кратні до 1469 року. Тоді містечко отримало Магдебурзьке право.

На рівні району було створено ініціативну комісію з організації ювілейних святкувань на чолі з О.Паскою.

12 лютого 2010 р.

ПОСТАНОВА

ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 800-річчя заснування міста Бібрка Львівської області та 540-річчя надання місту Магдебурзького права

Враховуючи вагому історичну роль міста Бібрка в загальній історії України, беручи до уваги значення його пам'яток архітектури, археології, історії і культури та у зв'язку з наближенням 800-річного ювілею міста та 540-річчя надання йому Магдебурзького права, Верховна Рада України
п о с т а н о в л я є:

1. Відзначити на державному рівні 800-річчя заснування міста Бібрка Львівської області та 540-річчя надання місту Магдебурзького права.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

1) видати розпорядження про відзначення 800-річчя заснування міста Бібрка Львівської області та 540-річчя надання місту Магдебурзького права;

2) у тижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів з відзначення 800-річчя заснування міста Бібрка Львівської області та 540-річчя надання місту Магдебурзького права;

3) у двотижневий термін після утворення зазначеного організаційного комітету затвердити план заходів з відзначення 800-річчя заснування міста Бібрка Львівської області та 540-річчя надання місту Магдебурзького права, у якому передбачити:

проведення урочистих зборів за участю представників Міністерства культури і туризму України, Міністерства освіти і науки України, широкого кола державних діячів, діячів культури та мистецтв України, представників громадських організацій;

організацію культурно-мистецьких та освітніх заходів;

проведення науково-дослідницьких робіт з вивчення культурного надбання міста Бібрка;

реставрацію пам'яток архітектури і монументального мистецтва у місті Бібрка;

заходи з впорядкування комунального господарства міста;

популяризацію культурного надбання міста Бібрка, зокрема організацію видання історико-краєзнавчих нарисів про місто;

4) врахувати при підготовці проектів законів України про Державний бюджет України на 2010 рік та про Державний бюджет України на 2011 рік відповідно видатки на проведення заходів з відзначення 800-річчя заснування міста Бібрка Львівської області та 540-річчя надання місту Магдебурзького права.

3. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації заходів з підготовки та відзначення 800-річчя заснування міста Бібрка Львівської області та 540-річчя надання місту Магдебурзького права.

4. Запропонувати:

Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейні монети, присвячені 800-річчю заснування міста Бібрка Львівської області та 540-річчю надання місту Магдебурзького права;

Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати серію поштових марок, присвячених 800-річчю заснування міста Бібрка Львівської області та 540-річчю надання місту Магдебурзького права.

5. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти відповідно на Комітет Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлового-комунального господарства та регіональної політики, Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності, Комітет Верховної Ради України з питань бюджету.

Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН

м. Київ, 19 січня 2010 року
N 1809-VI15 червня 2007 р. у Бібрці відбулось друге засідання районної комісії з організації відзначення 800-річчя Бібрки. Розглядались питання майбутньої програми святкувань та підготовки до них міських комунікацій.

31 липня 2007 р. ініціативна група з відзначення 800-річчя Бібрки на громадських слуханнях представила проект фінансування заходів, присвячених ювілею. Його планують подати до вищих урядових структур з метою формування відповідних законопроектів, присвячених майбутньому святкуванню.

Проект фінансування святкувань 800-ліття м.Бібрка

Інформація з газети "Погляд", 2 серпня 2007.

В межах обговорення цього проекту особливий резонанс справили: виступ члена ініціативної комісії Т.Я.Шаха, який звітував про вивчення комісією в якості зразка досвіду святкувань 1000-ліття м.Белз, а також виступ міського голови О.Й.Краєвського, який докорив комісії неналежним рівнем співпраці з міською адміністрацією у справі організації святкувань.

Виступ Т.Я.Шаха з приводу святкувань 800-ліття м.Бібрка Виступ міського голови О.Й.Краєвського з приводу святкувань 800-ліття м.Бібрка

10 квітня 2008 р. місцева преса оголосила про створення організаційного комітету по відзначенню ювілею міста. Виконком міської ради підготував проект заходів з підготовки до 800-річчя Бібрки. Цей проект обговорюється на засіданнях новоствореного оргкомітету, доопрацьовується й систематизується.

© 2006-2021 ● Розробка сайтів у Бібрці ● maksymenkot@gmail.com ● +380972611402