Фото старої Бібрки
Фото Бібрки до 1980 р., надані Іриною Закальською-Городиловською (Народний Дім, м.Бібрка, директор - Палько Т.І.)
Проект "Ретро старих фотографій"
Панорама старої Бібрки
Бібрка, початок ХХ століття.
Нащадки п.Святослава Рудого, що народився 1907 р. в Бібрці і прожив тут свої молоді роки, люб'язно надали його фото з родинного архіву.
Батько п.Святослава, Євстахій Рудий, син Петра і Катерини. Народжений у Бібрці. На ньому мундир сержанта Австро-угорської імперії. Фото роблено правдоподібно у 1012 році. У 1914 пішов він не з власної волі захищати імперію. Додому з війни не повернув. У Бібрці залишилася вдова Анна і пятеро дітей, три дочки: Евстахія-Марія, Ольга, Іванна і двоє синів - Владислав та Святослав.
1935 рік. знімок Бібрецького гурту гітаристів. Ззаду ліворуч Святослав Рудий.
Святослав Рудий жив у Бібрці до свого одруження в 1938 році. В час війни навчав у гімазії в Жовкві. Після війни із села Хоробрів сім'ю було насильно вигнано на "понімецькі землі". Тож жив в Ольштинському воєводстві, працював вчителем у середніх школах цього воєводства. Навчав там польської мови, латині і греки, фізкультури, і вів шкільний хор. Крім цього, суспільно до остатніх днів свого життя працював в українських самодіяльних гуртках Українського Суспільно-Культурного Товариства, в яких навчав співу і гри на інструментах. Трагічно загинув у 1986 році. Похований на кладовищі в Ольштині разом з дружиною Іриною.
***
Дякуєм п.Юрію Швецю за випускне фото Бібрської школи 1953 року.
***
Дякуєм Романові Лукасевичу за фото частини критого ринку старої Бібрки. Згідно наданої інформації, це фото, ймовірно, було зроблене під час візиту в Бібрку Митрополита Шептицького. Детальніше про цей візит можна прочитати в книзі Я.Царика "Святині Бібрки".
Наступне фото надіслав також п.Роман. До нього є наступний коментар: «Це фото зроблене під греко-католицькою церквою. На зворотній стороні є напис «посвячення (далі йде затерте слово, ймовірно, "паска"?) 30.|v.1939 » Можливо на ній хтось пізнає себе, своїх близьких, чи знайомих. По середині фотографії ( з паличкою) сидить Лукасевич Кароль - голова ковальського цеху бібрського повіту. В його майстерні і ним виконані в основному всі металеві ковальскі роботи, що використані при будвцництві церкви та старої лікарні. З лівого боку від нього, його дружина - Марія Лукасевич, з дому Козакевич.»
Більше фото старої Бібрки тут: