Про Бібрку з любов'ю

Герб
Моя Бібрка
Iсторiя
Храми та каплиці
Видатні люди
Уляна Кравченко
Бібрка у світлинах
Нариси
Спорт
Книги для гостей
Комфорт оселі

Маловідомі факти про Бібрку

За матеріалами інтернет-джерел

  • Старовинні варіанти назви Бібрки - німецька Prachnik (офіційна назва містечка в австро-угорських реєстрах) та ідіш Boyberke, Boiberke, Boiberik. Літературознавці висловлювали припущення, що саме Бібрка послужила прототипом для описаної Шолом-Алейхемом батьківщини його знаменитого персонажа, молочника Тев'є, але згодом це припущення відкинули. Сьогодні ім'я Boiberik носить один з дитячих літніх юдейських таборів у США, що веде свою історію з 20-х років ХХ ст.

  • На кладовищі, спільному для Бібрки й Шпильчини, похована найвідоміша українська стигматка, монахиня-василіанка Анастасія Волошин (сестра Міріам). Останні дні свого життя вона проживала у Шпильчині, де й померла 9 січня 1994 року. Українському стигматизму присвятив численні книги й публікації отець д-р Гавриїл Костельник.

  • Бібрецькі грамотні люди лишили свій слід у переписах старовинного церковного співу - української сакральної монодії. Зберігся один аркуш з задостойником "О тебі радуєтся", вплетений до стародрукованого Октоїха 17 ст. Наприкінці задостойника "О тебі радуєтся" підпис переписувача дидаскала бобрецького Іоана Антоновича, 1690 р. Джерело

  • Далі буде

© 2006-2023 Максименко