Про Бібрку з любов'ю

Герб
Моя Бібрка
Iсторiя
Храми та каплиці
Видатні люди
Уляна Кравченко
Бібрка у світлинах
Нариси
Спорт
Книги для гостей
Комфорт оселі

Церква Покрови Пресвятої Богородиці

Церква Покрови Пресвятої Богородиці у Бібрці За матеріалами http://pamjatky.org.ua та http://uk.wikipedia.org

У жовтні 2006 року парафіяльній церкві Покрови Пресвятої Богородиці (1906, арх. В. Нагорний), що у Бібрці, виповнилося сто років. Як повідомляє офіційний сайт УГКЦ, вона є четвертою у цьому місті. Перша бібрська церква, освячена на честь Івана Хрестителя, була збудована ще у 1256 році.

До цього часу історичні записи говорять про дерев’яну церкву, датовану 1211 роком, яка діяла при жіночому монастирі. За словами отця Миколи Коваля, пароха греко-католицької парафії в Бібрці, першим священиком у місті, про якого написано в історичних джерелах, був отець Гринь. Він працював у Бібрці з 1474 року. В 1661 році церкву Івана Хрестителя було повністю зруйновано.

У другій половині XVIII століття Богоявленську церкву перенесено в іншу частину Бібрки, т. зв. нова Бібрка. Одночасно було оновлено дерев’яні елементи храму, який освячено 1780 року. Згодом на цьому місці постала теперішня церква Покрови Пресвятої Богородиці.

На початку 1905 року в Бібрці розпочалося будівництво храму Покрови Пресвятої Богородиці. Її будували на місці старої церкви, яку обмурували кам’яними стінами. Будівництво церкви під керівництвом архітектора В.Нагірного тривало всього один рік.

Будівля симетрична відносно повздовжньої осі, з великою банею над головною навою, в основі якої лежить квадрат, бічні рамена мають півкруглу форму, головна та бічні апсиди мають вигляд стиснутих циліндрів.

Серед єпископів, які відвідували греко-католицьку парафію в Бібрці, були Владика Юліян Ґбур, Єпарх Стрийський, Владика Юліян Вороновський, Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, Владика Софрон Мудрий та єпископ-емерит Івано-Франківський.

Далі - передрук із Офіційного сайту УГКЦ.

Виповнилося 100 років греко-католицькій церкві в Бібрці

Парафіяльна церква Покрова Пресвятої Богородиці в Бібрці є четвертою за всю історію існування греко-католицьких церков в цьому місті. Перша Бібрська церква, освячена на честь Івана Хрестителя, була збудована ще у 1256 році. До цього часу історичні записи говорять про дерев'яну церкву, датовану 1211 роком, яка діяла при жіночому монастирі.

За словами о. Миколи Коваля, Пароха греко-католицької парафії в Бібрці, першим священиком у місті, про якого написано в історичних джерелах, був отець Гринь. Він душпастирював в Бібрці з 1474 року. В 1661 році церква Івана Хрестителя була повністю зруйнована.

З 1686 року духовна історія Бібрки формується навколо нового храму Богоявління Господнього. Серед визначних парохів цієї церкви слід виокремити о. Захарія Ференчака. Він відкрив прицерковну „Школу бакалавра” з навчання торгівлі і рахування. Школа дозволяла виховувати професійних промисловців і торговельників, які, при цьому, мали прицерковне, духовне виховання.

В другій половині XVIII століття Богоявлінську церкву було перенесено в іншу частину Бібрки, т. зв. нова Бібрка. Одночасно було оновлено дерев'яні елементи храму, який було освячено 1780 року. Згодом на цьому місці постала теперішня церква Покрова Пресвятої Богородиці.

В листопаді 1895 року в Бібрці утворено місцеву „Просвіту”. До першого складу керівництва „Просвіти” входили священики Євген Дзерович, Яків Сінгалевич, Лев Левицький та Іван Білинкевич.

На початку 1905 року в Бібрці розпочалося будівництво храму Покрова Пресвятої Богородиці. Її будували на місці старої церкви, яку обмурували кам'яними стінами. Будівництво церкви тривало всього один рік і завершилося 1906 року.

Чин освячення нового храму відбувся 1907 року. Його провів Митрополит Андрей Шептицький. Після цього Митрополит двічі молився у Бібрській церкві. Спершу восени, 1914 року, коли заарештованим його привезли в це місто. 1932 року Митрополит Андрей провідав Бібрку урочисто.

Новітня історія греко-католицької спільноти в Бібрці розпочалася літом, 1990 року. 11 листопада 1992 року, через майже 790 років, було відновлено жіночий монастир, який освятив Блаженніший Патріарх Мирослав Іван кардинал Любачівський.

о. Павло Худ, Прес-секретар Стрийської єпархії

Тут є ще інформація про церкву св.Покрови в м.Бібрка. Дивіться відповідний пункт списку

Фото церкви св.Покрови в Бібрці дивіться в галереї «Храми та каплиці Бібрки»

© 2006-2023 Максименко